Kategórie      
Odporúčame
  

Časté otázky

Úvod Časté otázky

Otázky a odpovedePrečo nie je vhodná použitá sťahovačka z vrakoviska?
Mechanizmus sťahovania okna je jeden z dielov, ktoré sa vekom starne a používaním sa opotrebováva. Pokiaľ nezoženiete použitú sťahovačku z naozaj nového auta, nedá sa odporučiť používanie starých sťahovačiek. Tak ako vaša, zrejme aj tá z vrakoviska už čo to zažila a je otázka času kedy sa načaté lanká, či bežce pokazia

Prečo je vhodné pri oprave uprednostniť originálnu sťahovačku?
Ako to už býva (česť výnimkám) originálne diely použité v prvovýrobe bývajú oveľa vyššej kvality ako druhovýroba, či alternatívne mechanizmy sťahovania okien. Samotná kostra sťahovačky je presne na mieru vášho auta, všetky montážne otvory budú vždy 100 percentne pasovať. Najhodnotnejšia časť originálnej sťahovačky je motorček. Tento sa zvykne len výnimočne pokaziť a tak isto je kvalitatívne na míle vzdialený motorčekom z druhovýroby. Preto je najrozumnejšie pôvodnú originálnu sťahovačku opraviť pomocou repas sady - opravného setu z našej ponuky. Dostane sa zlomok ceny na úroveň novej sťahovačky, pri niektorých sadách dokonca lanká či bežce výrazne prevyšujú pôvodnú kvalitu a pevnosť.

Prečo nie je dobrý nápad opravovať sťahovanie okien dielmi "čo dom dal"?
Snaha o čo najlacnejšiu opravu sa v konečnom dôsledku môže vypomstiť, pretože aj keď je mechanizmus sťahovanie okna v podstate jednoduché zariadenie, sú v ňom použité diely, ktoré vyžadujú presne danú pevnosť, ohybnosť a presnosť. Áno, domáci majster a la McGyver je schopný okrem žuvačky použiť aj bicyklové lanká a tak viac či menej dokončiť opravu. Ale... na trhu bežne dostupné lanká sú určené pre úplne iné použitie, nemajú dostatočnú ohybnosť či naopak pevnosť. Zakončenie laniek tak isto musí zniesť výrazné zaťaženie, sily pri pohybe a zastavení okna sú značne. Nehľadiac na to, že akékoľvek opotrebenie plastových častí, najmä navíjacej kladky a bežcov predstavuje riziko neúspechu takejto opravy. Pri cenách a kvalite opravných sád nemá význam niečo bastliť doma, jednoducho to nestojí za neistý výsledok a stratu času. Opravné sady sú presne na mieru každému autu, obsahujú všetko potrebné  a hlavne používajú súčiastky v OEM automobilovej kvalite.

Dokážem si sťahovanie okna opraviť bez náštevy autoservisu?
Zastávame názor, že pokiaľ si zákazník dokáže z auta sťahovačku demontovať, mal by zvládnúť aj aj opravu. Pri viacerych mechanizmoch okna máme k dispozícii video alebo textový návod. Princíp sťahovania okna je s menšími variáciami v podstate jeden. Preto ak si pozriete video, získate dosť presný návod ako postupovať. Najnáročnejšia fáza je zvyčajne napínanie sťahovačky, tu je dobré ak vám pri tom pomôže ešte jedna osoba, ktorá vám sťahovačku stiahne a pridrží. V princípe je celý systém mechanizmov okien podobný, nejde o zložitú operáciu pokiaľ pochopíte princíp. Zo skúseností vieme, že informácie o zložitosti vyskladania šíria ľudia, ktorí to nezvládli a nedodržali technický postup. Nezriedka sa dozvieme, že v rámci domáceho kutilstva vymýšlajú rôzne variácie, často až nepochopiteľné. Ak si neviete poradiť, napíšte nám alebo zavolajte a poradíme, určite to zvládnete.

Prečo autoservis uprednosťňuje namiesto opravy kúpu kompletnej sťahovačky?
V autoservise pracujú ľudia, preto je prirodzené, že si vyberajú najjednoduchšie a najrýchlejšie postupy. Cenu za opravu neplatia mechanici ale vy, preto oni neriešia koľko to bude stať. Bohužial, čoraz častejšie sa začínajú vyskytovať tzv. "autoopravári", ktorí majú problém naozaj opravovať, pre takýchto "vymieňačov dielov" môže byť repas mechanizmu sťahovania naozaj tvrdý oriešok. Na druhej strane, ak sa taký mechanik ošíva a vykrúca z opravy aspoň budete vedieť s kým máte do činenia... a že treba násť lepší autoservis. Výmena a oprava sťahovačky nie je žiadna zložitá a náročná činnosť, musí to zvládnúť každý manuálne zručný človek. Vy to platíte, preto sa vy rozhodujete či dáte niekoľko sto eur za novú alebo niekoľko desať eur za kompletnú repas sadu.

Prečo je dôležité použiť kompletné opravné sady?
Pri oprave sťahovania okna je dôležité použiť pokiaľ možno kompletnú opravnú sadu. Teda meniť lanká, navíjaciu kladku a pojazdy, bežce. Všetky tieto diely už majú čo to za sebou, bežce a lanká zvyčajne bývajú načaté či dokonca poničené, už sa vám nemusí podariť navinúť lanko tak ako bolo, keďže oceľ má určitú pamäť tak sa môže pružiť a mať tendenciu vracať sa do pôvodného tvaru a navinutia. Navíjacia kladka býva často odretá a lanko môže preskočiť. Každá drobná chyba má tendenciu vyústiť k fatálnemu zlyhaniu sťahovačky. Preto meňte vždy všetko potrebné. Repas sady sú na to určené.

 

Opravná sada nepasuje pre môj mechanizmus sťahovania okna?
Všetky naše opravné sady sú určené výhradne pre originálne pôvodné mechanizmy sťahovania okna. Teda tie, ktoré tam dala automobilka pri výrobe. Na tieto 100% garantujeme použiteľnosť našich opravný sád i jednotlivých dielov ako sú bežce, lanká, bowdeny, pružinky, navíjacie kladky. Pokiaľ naša opravná sada nezodpovedá rozmerovo alebo dielmi vašej sťahovačke, je potrebné preveriť, či už niekto mechanizmus okna neopravoval pred vami a nedal vám tam náhradné neoriginálne príslušenstvo. Bohužial v poslednom čase je náš trh zaplavený lacnými náhradami a to aj od popredných predajcov náhradných dielov. Je bohužiaľ bežný jav, že autoservisy dávajú aj bez vedomosti zákazníkov takéto neoriginálne diely pri opravách do áut. Zo skúseností neodporúčame kúpu lacných kompletných neoriginálnych sťahovačiek, najmä pôvodom z Číny a Poľska. Kvalitatívne sú výrazne pod úroveň OEM dielov a pre budúce opravy sú nepoužiteľné. Pokiaľ je možnosť, vždy uprednostnite originálne diely alebo naše opravné sady, pretože jedine tie spĺňajú parametre pôvodných fabrických mechanizmov sťahovania okien.Pomôcka pre orientáciu medzi ľavou a pravou stranou

 

 

 
O nás

Kontakt

info@stahovacky.com

tel: 0940 510 200

Copyright 2016 - 2024 © stahovacka okna, plastove prichytky, spony, prichyty